Site Loader

Jakiś czas temu stworzyliśmy sobie listę, na której zapisaliśmy, gdzie możemy pojechać całą rodzinką. Pośród kilkunastu pozycji pojawiło się Arboretum Wojsławice. Nie specjalnie chciało nam się zbierać w to miejsce, ponieważ nie do końca przekonywały nas alejki z kwiatami i nic poza tym 😉 Jako że to tylko 40 min od Wrocławia a innych pomysłów brak – to jedziemy!
Szybki telefon na numer podany na stronie z pytaniem czy można wziąć dzieciom rowerki i czy będzie gdzie jeździć, Pani potwierdza, że oczywiście.

Na miejscu wita nas duży parking. Bez problemu znajdziemy miejsce parkingowe. Wejście do Arboretum jest kilkadziesiąt metrów dalej – w sumie to zależy w której części parkingu zaparkujecie.

Ceny za wstęp do najniższych nie należą. Za osobę dorosłą należy zapłacić. Po przejściu przez kasy zatrzymuje nas pan ochroniarz z informacją, że rowerkami to dzieci nie pojeżdżą 😉 A dlaczego? Bo ścieżki nie nadają się do jazdy i dzieciaki nie dadzą rady – hmm… telefon uprzedzający jednak nie zadział 🙂 Dla podróżujących ze zwierzętami – tak, też nie można. Ale wracając do samej atrakcji.

Na wejściu wita nas duży dziedziniec na którym mamy zlokalizowane toalety z przewijakiem, restaurację, krzesełka i stoliki oraz ścieżki prowadzące w głąb Arboretum.

Gastronomia
Jeśli chodzi o gastronomię, to coś tutaj zjemy. Przez obiady, sałatki czy robione na szybko jedzonko. Wielkim plusem jest to, że w parku mamy wyznaczone miejsce do zrobienia pikniku. My z tej opcji skorzystaliśmy i Wam też radzę. Można sobie wciągnąć bułę z kawą w malowniczym miejscu 😉

Toalety
Znajdują się przy wejściu i mniej więcej w połowie parku. Te przy wejściu mają przewijak i prysznic. Te w połowie parku to takie Toi-Toie na stałe 😉

Wygląd
Przez park prowadzi nas żwirowa droga, pośrodku której znajduje się betonowa ścieżka dla niepełnosprawnych i wózków. Ta betonowa nie prowadzi przez cały park, a jedynie po głównej ścieżce.

Tak czy inaczej, 2 i 4 kołowce dadzą radę. Spory kawałek jest stromy pod górkę, i spadzisty z górki. Dzieciaki na rowerkach faktycznie nie dadzą rady. Wózek też trzeba będzie troszkę popchać.

Tak też jest usytuowany park – raz z górki, raz pod górkę. Śmiało można powiedzieć, że jest to ciut bardziej aktywne wyzwanie niż spacer po parku Południowym 🙂

Arboretum to bardzo ładny, drugi wrocławski ogród botaniczny. Spacerek na wiosnę, gdzie wszystko kwitnie powinien być pozycją obowiązkową. Jeśli chodzi o kwiatki – mnie nie kręcą, i inne roślinki też. Ale to, co ktoś wyprawił w tym miejscu będzie potrafiło zafascynować niejedną osobę. Wszędzie panuje cisza i spokój. No oprócz biegających dzieciaków 🙂 Wszystkie roślinki są opisane i oznaczone. My wybieraliśmy sobie na żywo kilka okazów do ogrodu – lepiej się przegląda niż w internecie.

Odpoczynek
Odpoczniemy, zdecydowanie. Na każdym kroku mamy zlokalizowane ławki, krzesełka, drewniane fotele. Wszystko po to, abyśmy mogli się w błogim chillu nacieszyć otaczającą nas naturą. Lubicie czytać książki w parku czy gdzieś pod chmurką? Warto przetestować jak się czyta tutaj 😉

Nawet jeśli na dworze będzie upał, to znajdziecie tutaj dużo cienia i przewiewu.

Atrakcje
Na terenie parku mamy plac zabaw, ścieżki wśród kwiatów i drzewek, sad, wystawę (galerię) przy wejściu oraz minipark geologiczny. Dowiemy się w nim wszystkiego na temat skał. O dziwo, nie jest to nudne miejsce, gdzie ktoś wyciągnął 3 kamienie i napisał o tym parę zdań. Możemy zobaczyć z czego robione są płytki, jak wygląda budowa drogi asfaltowej w przekroju, lub poznać skład gleby. Pierwszy raz się spotkałem z miejscem, gdzie zainteresował mnie ten kącik o kamieniach.

Przy parkingu możemy zakupić różnego rodzaju roślinki do domu. Nam nie udało się sprawdzić, co jest do kupienia, bo dzieciaki po kilku godzinnym spacerze miały dość 🙂

 

www.arboretumwojsławice.pl

  • Podsumowanie
  • Zadbane, piękne miejsce niedaleko od Wrocławia
  • Dzieci mogą spokojnie się wybiegać
  • Idealne na spacer
0
Końcowa ocena w skali 1/10

Post Author: Wrojciec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *