Site Loader
Warszawa
Czy warto? Oczywiście że tak!
Poniżej kilka powodów dla których warto wybrać się do stolicy z dzieckiem i świetnie przy tym się bawić. Będzie rozpisane krótko, bo na ten temat można napisać książkę, no ale kto by to czytał 😀
 
Dzielę się z Wami naszą „roboczą mapką”, którą przygotowaliśmy sobie na wyjazd. Zaznaczyliśmy tam atrakcje warte uwagi z podziałem na atrakcje „wewnątrz” lub „na zewnątrz”. Wszystko w zależności od pogody. Specjalnie też umieściliśmy kropki na mapie, aby widzieć do której atrakcji mamy najbliżej z miejsca w którym aktualnie jesteśmy. Wrzucam – może komuś się przyda 🙂

Nie wszystko udało nam się zobaczyć, ale najważniejsze:

Teatr Niewielki -dla nas jest to absolutny fenomen. Najlepszy teatr dla dzieci w jakim kiedykolwiek byliśmy. Śmiało można powiedzieć, że wszystkie dzieci pochłaniają aktualnie oglądane przedstawienie. Po przedstawieniu dzieci mogą pobawić się rekwizytami oraz z aktorami.

Czasami trafiają się spektakle, podczas których dzieci mogą cały czas być na scenie i aktywnie brać udział. Miejsca rezerwujemy z wyprzedzeniem.
 

Stacja Grawitacja -park linowy, ścianki wspinaczkowe, trampoliny oraz tory przeszkód w jednym.

Wszystko w najbardziej nowoczesnym wydaniu – np. Park linowy stworzony w technologii, w której wpinamy się na początku i przez cały czas nie mamy możliwości się wypiąć.
Ścianki wspinaczkowe bez asekuracji osoby dodatkowej, ponieważ podczas „spadania” jesteśmy asekurowani przez „spowalniacz”.
Cały obiekt jest świetnie wykonany technicznie i pozwala spędzić całej rodzinie kilka godzin na dobrej i aktywnej zabawie. Każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno sportowy amator jak i profesjonalista. Warto wcześniej kupić bilety online.
 

Hangar 646 dla nas była to ciut gorsza wersja Stacji Grawitacji. Hangar to typowy park trampolin. Poskaczemy na różne sposoby i z różnych miejsc 😉 Miłośnicy wyskoków na deskorolkach i hulajnogach zdecydowanie nie będą się nudzić.

Pałac Kultury i Nauki + Muzeum domków dla lalek – pozycje powiedzmy obowiązkowe. Pałac jako wieża widokowa a muzeum jako typowa wystawa. Przed przyjazdem do Pałacu warto wykupić bilety online (omijamy wówczas bardzo długą kolejkę do kas). Podczas wizyty w Warszawie warto pamiętać, że tam gdzie możemy wykupić bilet online to wykupujemy. Pozwala to zaoszczędzić dużo czasu, nerwów i pieniędzy (często bilety online są tańsze).

Fontanna multimedialna – ciut inne wydanie niż naszej wrocławskiej 😉 Tutaj główną rolę odgrywają lasery, które na tryskającej wodzie wyświetlają cały spektakl.

Park Linowy Bielany – typowy park linowy z trasą dla najmłodszych (zabezpieczona siatką). Łącznie mamy do wyboru 3 rodzaje tras – każda adekwatna do umiejętności. Fajna atrakcja, lecz dla stałych bywalców parków linowych nie będzie tutaj nic nowego do odkrycia.

Hula Kula – centrum rozrywki dla rodziny. Możemy zatrzymać się na jednym z wielu torów z kręglami, spróbować swoich sił na maszynach zręcznościowych lub udać się z dzieckiem do sporego kulkolandu a’la Kinder Planeta. Dodatkowym plusem jest wydzielona duża strefa dla najmłodszych z bardzo prostymi zjeżdżalniami i przeszkodami. Świetne miejsce na spędzenie deszczowego popołudnia.

Zoo – znacznie uboższa wersja wrocławskiego zoo. Jednak cenowo możemy sobie pozwolić na znacznie więcej 😉 Ceny zabawek, wejściówek itp nawet do 50% niższe niż w naszym rodzimym ogrodzie. Jest dużo zacienionego miejsca do spacerowania i podziwiania zwierząt. Wybiegi nie są tak nowoczesne i przystosowane do zwiedzających jak we Wrocławiu, lecz warto zatrzymać się tutaj na kilka godzin.

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej – coś fantastycznego. Jest to mały park umieszczony na dachu Biblioteki. Do pokonania mamy „parę ładnych metrów” wśród pięknie obsadzonych i zadbanych ścieżek. Na dachu jest sporo ławek na których możemy się spokojnie zrelaksować.

Centrum Nauki Kopernik – czy jest ktoś jeszcze, kto o tym nie słyszał? Jeśli jest, to powinien czym prędzej zmienić ten fakt 😉 Warto wcześniej zarezerwować dodatkowe warsztaty (odbywają się dość często) a są niesamowite. Miejsce samo w sobie pochłonie nas niemal na cały dzień.

Możliwość „odkrywania” nowych rzeczy przez samodzielne testowanie sprawia najlepszą frajdę.

Jest to absolutnie obowiązkowa pozycja (razem z Teatrem Niewielkim) podczas pobytu w Warszawie.

Ulica Baśniowa – moje ulubione miejsce z lodami 🙂 wystrój tego miejsca, klimat i smak lodów pozwoli Wam zapamiętać to miejsce na dłuuugi czas. Po prostu pycha.

Jak radzimy sobie z noclegiem w Warszawie?

Zawsze wynajmujemy apartament (mieszkanie) na kilka dni. Oczywiście z wyprzedzeniem. Jest to nieporównywalnie tańsza opcja cenowa niż stacjonowanie w hotelu. Podczas takich wyjazdów i tak głównie żywimy się na mieście, a to jest główna różnica między hotelem a apartamentem 😉

Oferta atrakcji dla dzieci w tym mieście jest zdecydowanie bardziej rozbudowana niż we Wrocławiu. Bez obaw można wybrać się na kilka dni i korzystając z tej mapki nie martwić się o nudę. My z całą pewnością jeszcze wrócimy aby zobaczyć pozostałe atrakcje, tym bardziej, że większość cen jest niższa niż we Wrocławiu.

Post Author: Wrojciec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *