Site Loader
Krasiejów dinozaury

My odkryliśmy to miejsce 2 lata temu i to przez przypadek – ktoś polecił na forum.
Na dzień dzisiejszy byliśmy tam już 4 razy i wrócimy jeszcze nie raz.

Jest to jedno z niewielu miejsc, które możemy odwiedzać kilka razy do roku, a za każdym razem dzieciaki i my mamy ogromną frajdę. Jest tutaj coś, co ja cenię sobie najbardziej – atrakcje które są oparte na prawdziwej historii. Krasiejów to miejsce w którym są prowadzone wykopaliska archeologiczne i faktycznie znaleziono tutaj wiele szczątków dinozaurów. Badania w tym miejscu prowadzi Uniwersytet Opolski.

Lokalizacja
Krasiejów znajduje się ok 115 km od Wrocławia – czyli średnio 90 min jazdy. Ponad połowę trasy pokonujemy autostradą. Reszta trasy to drogi główne, więc dojazd jest ok.
Przed parkiem czeka na nas wielki parking. Jedna jego część jest zlokalizowana typowo przed wejściem, a druga kawałek dalej. Na spokojnie wszyscy się pomieszczą.

Atrakcje
Przed parkiem znajduje się „domek do góry nogami” oraz Park Ewolucji Człowieka.
Jeśli chodzi o sam park dinozaurów, to czeka tam na nas: 

 • ciuchcia, która wiezie przez stumetrowe „kino”. Wjeżdżamy do dużego ciemnego tunelu, i podczas powolnej jazdy ciuchci, na rzutniku wyświetla się film 3d (dostajemy okulary), który przedstawia nam poszczególne etapy powstawania układu planetarnego, ziemi oraz życia na niej. Wszystko jest pokazane w ciekawy sposób, a efektu dopełniają dodatkowe kolorowe wulkany, wiatr czy bańki które latają koło nas.
 • Po wyjściu z ciuchci czeka na nas spacer ścieżką dinozaurów lub powrót na kółkach pod główne wejście, gdzie znajdują się wózeczki do ciągania dzieci, restauracja, plac zabaw wraz z karuzelami i innymi skakańcami.
  Ścieżka dinozaurów to ścieżka wyłożona płytkami z lekkim zadaszeniem przed słońcem lub deszczem, która prowadzi nas przez część parku. Po drodze mijamy makiety dinozaurów wraz z ich opisem oraz tablicami informującymi w jakiej erze żyły i czym się ten okres charakteryzował.
 • W połowie ścieżki możemy wejść do pawilonu Uniwersytetu Opolskiego w którym prowadzono badania. Zobaczymy tam przez przezroczystą podłogę trochę rozgrzebanej ziemi oraz kości 🙂
  Dalsza część drogi prowadzi nas przez otwarty, ogromny teren z wielkimi dinozaurami.
 • Przy końcu ścieżki znajduje się jezioro ze zjeżdżalnią oraz karuzele. Z karuzeli czeka na nas kolejka górska, karuzela łańcuchowa oraz tor dla gokartów.
 • W głównej części (niedaleko wejścia) mamy możliwość wejść do oceanarium. Wchodzimy w okularach 3d i oglądamy pływające dinozaury. Polecam zatrzymać się na ostatniej platformie i poczekać do samego końca, ale uwaga! dzieci mogą się bać 🙂
 • Płynnie przechodzimy na duży plac zabaw. Poziomem trudności jest skierowany do dużych i małych. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Za placem zabaw znajduje się miejsce z karuzelami. Mamy tam możliwość wysłać nasze pociechy na ciuchcię, do kulkolandu, na samolociki, na trampoliny czy pograć w cymbergaja.
 • Na skraju placu zabaw jest wejście do a’la parku linowego. Dlaczego a’la? Ponieważ nie jest to typowy park linowy, a park drewniano-stalowy.
 • Po przejściu parku i zjeździe w dół zjeżdżalnią trafiamy na mini plac zabaw który jest stworzony z imitacji dinozaurów.

Wszystkie atrakcje mamy w cenie biletu. Jest to niewątpliwie duży plus jeśli chodzi o korzystanie z karuzel i innych skakańców, Jest to miejsce w którym nie odczujemy, że ktoś chce z nas wyciągnąć ostatnią złotówkę 🙂

Gastronomia
Na terenie parku zjemy w lato dania z grilla, a przez cały okres do dyspozycji mamy jedzenie na wagę (w stylu STP czy Kuchnia Marche).

Z przekąsek na słodko lody włoskie, świderki, gofry, granitę lub lody kulkowe. Wszystko na maxa przesłodzone 😉

Stołowaliśmy się na miejscu i było wszystko ok. Jednak ostatnim razem postawiliśmy na własne jedzenie i mini piknik.

Toalety
Zlokalizowane na początku parku oraz w połowie ścieżki dinozaurów. Te na początku są w porządku. Czyste, zadbane i z przewijakiem. Nie mogę tego powiedzieć o tych przy ścieżce. Estetycznie wygląd odbiega od oczekiwań. Trochę jak zabudowane toi-toie.

Wygląd
Cały park jest czysty, zadbany i widać że nowy. Wszystko jest zrobione tematycznie i ze smakiem. Mamy możliwość wybawić się, zaczerpnąć sporej dawki edukacji w bardzo ciekawej formie przekazu. 

Odpoczynek
Możemy posiedzieć pod parasolami w „części restauracyjnej” oraz pod zadaszeniem przy placu zabaw. Podczas spaceru ścieżką dinozaurów będzie z tym problem.

Ogólne wrażenia
Nam to miejsce bardzo przypadło do gustu ze względu na swój klimat. Jest nam tam po prostu bardzo dobrze. Całą rodziną świetnie się bawimy i korzystamy ze wszystkich atrakcji na całego.
Polecam odwiedzić Krasiejów, ponieważ w okolicy Wrocławia ciężko o tak fajne w całokształcie miejsce.

www.juraparkkrasiejow.pl

 • Podsumowanie
 • Świetne miejsce edukacyjne
 • Idealnie dopasowane do dzieci
 • Stworzone z pomysłem
0
Końcowa ocena w skali 1/10

Post Author: Wrojciec

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *